Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Doğal Yöntemlerle Kirpikler Nasıl Uzar?

Doğal Yöntemlerle Kirpikler Nasıl Uzar?

Kadınların en büyük hayallerinden biri de hacimli, gür ve uzun kirpiklere sahip olmaktır. Bu nedenle cılız kalmaya yüz tutmuş, cansız ve görünmez olmaya maruz kalmış kirpiklerin ektirme yöntemiyle çoğalacağı fikri yaygın hale gelmiştir. Fakat evde doğal kirpikler için uygulanması gereken kurallar çok basittir. Zahmet çekmeden, oldukça ekonomik bir şekilde kirpik köklerinizi besleyip kalıcı bir hakimiyet kurmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle protein açısından güçlü gıdalarla beslenmek çok önemlidir. Bu sayede kaş ve kirpiklerin dökülmesine engel olmuş olacaksınız. Kirpiklerinizi saf zeytinyağı ve tatlı badem yağı ile sürekli besleyin. Bu sayede kökleri güçlenmeye başlayacak kirpikleriniz, gürleşerek sıklaşacaktır. Üstelik uzun ve kıvrımlı olması da kaçınılmazdır. Diğer taraftan her akşam düzenli olarak kirpik fırçasına bir miktar vazelin sürüp kirpiklere yedirin. Hızlı uzamaya başlayacak olan kirpikleriniz sağlıklı bir görünüm sunacaktır.

Doğal Yöntemlerle Kirpik Uzatma

Kirpik bakımı oldukça önemli bir yere sahip olmakla beraber, her gün düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Bu sayede kalıcı, gür ve hacimli bir görünüme ulaşmak mümkün olacaktır. Haftada 4 defa tatlı badem yağı, zeytinyağı ve kakao yağı ile destekleyip kuruluğundan arındırmak gerekmektedir. Bu sayede kuru ve güçsüz kalan kökler nemlenmeye başlayarak, canlılık gösterecektir. Son derece basit ve keyifli olan kirpik uzatma yöntemleri ile hiçbir işleme maruz kalmadan düzgün şekilde uzamaya başlayacaktır. Diğer tarafta sürülen rimel yatmadan önce mutlaka çıkarılmalıdır. Aksi halde kirpiklerin köklerini kurutmaya başlayacak, dökülmelere davetiye çıkaracaktır. Hafif dokunuşlarla temizleyerek zarar vermemek gerekmektedir.

Kirpik Uzatmak için Doğal Tedavi

Kirpik bakımında yapılacak en önemli hususlar biri, doğru temizlemek ve köklerin hava almasını sağlamaktır. Ayrıca nem kaybı yaşamasını önlemek için, doğru bakım yağlarıyla desteklemek de uygunluk kazanacaktır. Buna göre kirpik uzatma yöntemleri doğru uygulandığı zaman, kısa sürede sonuç vermeye başlayacaktır.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ