Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Doğal Yöntemlerle Bakımlı Tırnaklar

Doğal Yöntemlerle Bakımlı Tırnaklar

Oje sürmek bayanların küçük yaşlarda merak saldıkları, tırnakları daha şıkırtılı gösteren güzellik objelerinden biridir. Bayanların daha bakımlı el ve tırnaklara sahip olduğunun belirtisidir. Her yıl değişen oje rengi modası, aynı zamanda tırnağı şekillendiren maske görevi görmektedir. Her renkte, her yaşta bayanların vazgeçemediği rengarenk ojelerin de kendine has sürüş teknikleri vardır. Düzgün oje sürerek, el ve tırnaklarınızın daha bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bayanlar bakımlı tırnaklar olmasına özen göstererek, daha başarılı sonuçlar elde edebilirler. Bakımlı tırnaklar her zaman daha güven vericidir. Süreceğiniz ojenin öncelikle tırnaklarınızda pürüzsüz görünmesini sağlamalısınız. Öncelikle tırnak bakımı yaparak, oje sürmeye hazırlanabilirsiniz. Önceden kalmış oje varsa üzerine kesinlikle yenisini sürmeden aseton yardımıyla temizlemelisiniz.

Doğal Tırnak Bakımı

Daha sonra tırnakları istediğiniz şekilde törpüleyerek şeklini vermelisiniz. Kenarlarından çıkan küçük et tırnakları oje sürmenize engel olacaktır. Küçük kenar tırnaklardan arındırarak tırnaklarınızı düzgün sürülecek ojeye hazırlamış olacaksınız. Ojenizin rengi ne olursa olsun, doğal tırnak bakımı düzgün yapılmadığı taktirde, doğru bir sürüş elde edemezsiniz. Tırnaklarınızın daha yoğun olarak bakıma ihtiyacı varsa, derin bir kabın içine ılık su ve yumuşatıcı gliserinden birkaç damla ekleyin. Tırnak ve ellerinizin fazlalık kısımlarını temizlerken daha çok yardımcı olacaktır. Ellerinizi sırasıyla içine batırın ve 10 dakika yumuşaması için bekletin. Daha sonra yumuşamış tırnak etlerinizi geriye doğru törpü yardımıyla itekleyin. Tırnaklarınızı düzgün şekilde temizleyin ve nemlendirin.

Evde Tırnak Bakımı

Her iki elinize ve tırnaklarınıza aynı işlemi uyguladıktan sonra, sürmek istediğiniz ojeyi seçin. Öncelikle tek katı sürün ve kurumasını bekleyin. Daha sonra ikinci katı tek dokunuşta sürün ve bitirin. Tırnaklarınız iyice kurumadan hiçbir şeye dokunmayın. Ojenizin ikinci katı da kuruduktan sonra, ojenizin daha uzun süre dayanması için sade bir parlatıcıyla destekleyebilirsiniz. Tek kat ve tek seferde sürdüğünüz parlatıcı ojenizi koruyacaktır. Bir de Fransız ojesi denilen sürüş tekniği de ellerinizi ve tırnaklarınızı daha temiz gösterebilirsiniz. Bu anlamda evde tırnak bakımı son derece pratik ve kolay olmaktadır. Hijyen ve alımlı duran tırnaklar, bu teknikle harikalar yaratacaktır. Özel gün ve gecelerde, gündelik hayatınızda sürekli kullanabileceğiniz bir tekniktir. Aynı şekilde tırnaklarınızı temizleyip, çok uzun olmamasına dikkat etmelisiniz. Küt şeklinde törpüleyip uçlarınıza koyu beyaz ojenizi tek seferde sürün. Bütün tırnaklara aynı işlemi uyguladıktan sonra, üzerlerine parlatıcınızı sürün. Ojeniz kuruduktan sonra parlatıcınızdan tekrar sürün ve tırnaklarınızın daha fresh görünmesini sağlayın. Bu sürüş tekniğiyle tırnaklarınız her daim bakımlı, hoş ve güzel görünecektir.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak bakımı ellerin de ne kadar bakımlı olduğunu ortaya çıkaracaktır. Açık renkli ojeler her zaman için kullanabileceğiniz renklerdir. Koyu renk ojeleri de sürerken aynı şekilde öncelikle tırnak bakımını çok önemlidir. Düzgün törpülenmeyen ve bakımı yapılmayan tırnaklara hangi ojeyi sürerseniz sürün fayda etmeyecek, güzel görünmeyecektir. Ucu tırtıklı, pürüzlü ve kuru tırnaklar ojenin doğru sürülmesine de engel olacaktır. Ojenin kalitesi ve rengi burada kendini gösteremeyecektir. Yapılması gereken öncelikle el ve tırnak bakımı olmaktadır. Oje sürme tekniğinin de önemi burada çok büyük rol oynar. Kırmızı ve koyu renkli oje tercih ediyorsanız, tırnaklarınızın uzun olması ojenin rengini daha belirgin kılacaktır. Bu senenin modası olan desenli ojelerin de sürme teknikleri oldukça itina gerektirir. El becerisinin ön plana çıkacağı oje sürme de sadece tırnakları boyamak yetmez. Detaylar, incelikler ve hassas noktalar vardır. El ve tırnaklarınızın bakımına zaman ayırmalı, aniden sürmeniz gereken oje de şaşırmamalısınız. Ojesiz olmaz diyen bayanlardansanız, detaylara önem vererek ojenizin ömrünü ve sürüm tekniğini de özelleştirebilirsiniz.

Tırnak Bakımı Neden Önemlidir?

Makyaj yapmak kadar önemli olan ve sadece süreceğiniz boyayla sınırlı kalmayan oje sürme teknikleri, küçük ama önemli ayrıntılarla tırnaklarınızın ne kadar zarif olduğunu meydana çıkaracak en önemli unsurdur. Bu nedenle tırnak bakımı önemi çok hassas bir güzellik detayıdır. Bir çok erkek elleri ve tırnakları bakımlı kadınlara ilgi gösterir. Çünkü temizliğin ve hijyenin simgelerinden biridir. Diğer önemli ayrıntılardan biri de, ojeyi ters çevirerek iki avucunuzla çevirin. Daha sonra tırnaklarınıza sürün ve yoğun olarak ojeyi almayın. Daha az ve dikkatli alarak tırnaklarınıza sürün. Tırnak etlerinize değirmemeye dikkat edin. Ojeniz taşmasın ve sadece tırnak bitiminize kadar sabitleyin. Kurumasını bekleyin ve ojeniz kuruyana kadar eşyalarla temas etmeyin. Dikkatli ve düzgün sürülen bir oje sonrasında, sonuçlar harikalar yaratacaktır. Doğal güzelliğinizle ellerinizin güzelliğini ortaya çıkaracaksınız.

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ