Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Diode/Ütüleme Lazer Epilasyon Yöntemi Nedir ve Artıları Nelerdir?

Diode/Ütüleme Lazer Epilasyon Yöntemi Nedir ve Artıları Nelerdir?

Diode/ Ütüleme Lazer Epilasyon Yöntemi Nedir ve Artıları Nelerdir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri sürekli olarak çeşitli yöntemler ile aldırmak istemeyen kişilerin uyguladıkları yöntemlerden bir tanesidir. Lazer epilasyon yöntemleri bir kere yapıldığı zaman uzun vadede ya da kalıcı olarak kişilerin istenmeyen bölgelerde istenmeyen tüylerinin çıkmasının önüne geçmektedir. Bu nedenle de bayanlar ya da erkekler sürekli ağda, tıraş makinesi, tüy dökücü krem ve benzeri gibi yollara başvurarak tüy çıkmasını tekrarlamak istemiyorlar ise bu gibi durumlarda lazer epilasyon yapmaları gerekmektedir.Diode-Lazer-Epilasyon--(3)

Diode/ Ütüleme Lazer Epilasyon Yöntemi Nedir?

Lazer epilasyon kendi içerisinde kullanılan makine ve etki gösteren alana göre farklı gruplara ayrılmaktadır. Yani lazer epilasyon sadece bir türde oluşmamaktadır. Lazer epilasyonun farklı etkileri ve şekilleri bulunmaktadır. Bu lazer epilasyon türlerinden bir tanesi de diode lazer epilasyon yani sık bilinen adı ile ütüleme lazer epilasyondur.

Diode lazer epilasyon diğer lazer epilasyonlar gibi uygulanmamaktadır. Ütü yapma eylemi yapar gibi lazer epilasyon makinesi deri üzerinde aşağı yukarı sürekli olarak hareket ettiği için ve atışları düzenli bir şekilde değil de farklı yönlere dağınık biçimde yaptığı için ütüleme yöntemine benzetilmektedir.

Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyona göre çok daha yeni bir teknoloji ile üretilmektedir. Bu teknoloji sayesinde de daha rahat ve daha hızlı bir lazer epilasyon hizmeti sunulabilmektedir.

Diode lazer epilasyon teknoloji sayesinde kişiler istenmeyen tüylerinden büyük oranda kalıcı olarak kurtulabilmektedir. Hem erkeklerde hem de bayanlarda oldukça etkili olan ütüleme lazer epilasyon yöntemi kişiler tarafından sıklıkla istenmekte ve doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Diode/ Ütüleme Lazer Epilasyon Yöntemi, Kimlerde Daha Etkilidir?

Diode lazer epilasyon açık ten renkli ve koyu renk tüylü olan kişilerde çok daha etkilidir. Açık bir ten renginin yanı sıra siyah ve kalın tüylere sahip olmak da ütüleme lazer epilasyon yöntemi için daha fazla tercih edilmektedir.

Diode lazer epilasyon yöntemi açık tüy rengi olan kişilerde fazla etkili olamamaktadır. Açık bir ten rengi ve koyu kalın tüy rengi olan kişilere çok daha iyi bir sonuç vermektedir. Tüy rengi açık olan kişilerde diode lazer epilasyon yöntemi uygulanabilir fakat beklenen sonucu vermesi daha uzun sürebilmektedir. Doktora görünülerek danışılmasında fayda vardır.

Diode lazer epilasyon yöntemi açık ten rengi ve açık tüy rengi dışında koyu ten rengi ve açık tüy rengi olan kişilerde de fazla bir etki göstermemektedir. Bu nedenle de açık tüy  sahip olan kişiler tarafından ütüleme lazer epilasyonu uygulaması daha uzun sürebilmektedir. laser

Diode lazer epilasyon koyu renk tüylerde açık renk tüylere oranla çok daha fazla etki göstermektedir. Bu nedenle de koyu bir ten rengine ya da koyu bir tüy rengine sahip olan kişiler tarafından ütüleme lazer epilasyon yöntemi çok daha sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Diode lazer epilasyonu açık ten rengine sahip olan ya da açık tüy rengi olan kişiler tarafından da tercih edilmektedir fakat açık tüy rengine sahip olan kişiler için tedavi daha zor olabilmektedir. Lazer epilasyon konusunda doktor ile görüşmekte fayda vardır.

Lazer epilasyon yöntemleri arasında gelişen teknolojisi ve hızlı etkisi ile bilinen diode yani ütüleme lazer epilasyon yöntemi tüyleri kısa zaman içerisinde gidermektedir. Bu nedenle de kişiler kalıcı ve sık kullanılan bir lazer epilasyon yöntemi olan diode lazer epilasyon yöntemini tercih etmektedir. Diode lazer epilasyon yöntemi kısa zaman içerisinde pek çok tüyü yok etmesi ile büyük başarı toplamaktadır. lazer-epilasyon-diode-lazer-adapazari

Diode/ Ütüleme Lazer Epilasyon Yöntemi Kaç Seansta Etkili Olmaktadır?

Gelişen teknoloji ürünü olan ve son zamanlarda yaygın bir şekilde tercih edilen diode lazer epilasyon yöntemi  diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre çok daha büyük bir teknolojinin ürünüdür ve buna bağlı olarak çok daha etkilidir. Her lazer epilasyon için bir süre bulunmaktadır. Bu sürenin dolumu ile beraber kişiler tüylerinden tamamen kalıcı olarak ya da uzun vadeli olarak arınmaktadır.

Diode lazer epilasyon kişinin tüylerinin kalınlığına, tüylerinin rengine ve hormonlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle de kesin bir seans sayısı söylemek mümkün değildir. Doktor tarafından yapılan bir kontrol ile ortalama seans sayısı vermek mümkün olacaktır.

Bir Önceki Yazımız Olan Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir ve Neden Tercih Edilmektedir? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ