Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Dengesiz Beslenme

Dengesiz Beslenme

Beslenme, kişinin büyümesi ve gelişimi için oldukça önemlidir. Kişinin hastalıklara yakalanmaması ve sağlığını devam ettirmesi de tamamen beslenmesine bağlı olmaktadır. Beslenmenin bu denli önemli olması nedeniyle de kişi mutlaka yediklerine ve içtiklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Eğer kişi beslenmesine dikkat etmez ise mutlaka ileride hastalıklara sahip olma şansı da artabilmektedir. Örneğin kişi sürekli şeker içeren besinler tüketirse ileride diyabet hastası olma şansı o

ldukça yüksek olabilmektedir. Bir başka deyişle sürekli alkol alan kişilerin de karaciğer hastalığına sahip olma şansı artış gösterebilmektedir.

Bu nedenle beslenme ile ilgili dikkat edilmesi gereken oldukça fazla noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Dengesiz beslenme alışkanlığına sahip olan kişilerin çok fazla kilolu olması ya da zayıf olmasına neden olabilmektedir. Sizlerde obezite ya da zayıflık problemleri yaşıyorsanız mutlaka dengesiz beslenme alışkanlığını bırakmalı ve programlı, düzenli bir şekilde beslenmenizi yapmanız gerekmektedir.

Bir Önceki Yazımız Olan Çocuklarda Sağlıklı Beslenme Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ