Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Bindallı Modelleri

Bindallı Modelleri

Osmanlı zamanından beri kültürümüzde var olan ve kına gecelerinin vazgeçilmez elbiseleri içerisinde yer alan bindallı kıyafetleri birçok genç kız tarafından beğenilmekte ve kullanılmaktadır. Bindallı genel olarak bordo ve kırmızı renklerinin yoğun olduğu kıyafetlerdir. Bazı kültürlerde bu tür kıyafetlerin dışına da çıkılıyor olsa da genel olarak bindallı denilince akla kırmızı ve bordo kıyafetler gelmektedir.

Evlenmek için hazırlıklara başlamış olan çiftler söz ve nişan yaptıktan bir süre sonra nikah yapmaktadırlar. Nikahtan sonra eğer düğün yapılacaksa düğünden önceki gün mutlaka kına gecesi yapılır. Gelin adayları da bindallıyı kına gecesinde giymekte ve bu kıyafet ile birlikte kınası yakılmaktadır. Kına gecelerinin en önemli özellikleri arasında evlenmeden önce gelinin evinde geçirecekleri son geceyi kutlama ve ailesine veda amacı güdülmektedir.

Aşağıda bindallı ile ilgili onlarca farklı tasarımda ve modelde resim ve içerik bulunmaktadır. Sizlerde bu içerikleri ekleyerek kolay bir şekilde hazırlık çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan Boncuk Takı Modelleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ