Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Bel İnceltme Egzersizleri

Bel İnceltme Egzersizleri

Bu bel egzersizleri tüm insanlar açısından şüphesiz ki dış görünüşümüz ve dik durma konusunda büyük bir rol oynar. Peki, belimizi inceltmek için egzersiz yapmak yeterli mi? Hayır Dengeli ve düzgün beslenmek, sağlıklı bir vücuda sahip olmanın birinci şartı!

Haraketler

  1. Sırt üstü yere uzanın ardından karın ve kalça kaslarınızı kasarak, belinizi yere bastırın.
  2. İlk hareketimizdeki pozisyonu alıp baş ve omuzları yerden kaldırın.
  3. Yere sırt üzeri uzanıp bacakları tek tek kaldırıp makas hareketi yapın veya iki bacağı düz olarak havaya kaldırınız.

  1. Her iki dizimizi göğüse kadar çekip eller ile bastırdıktan sonra baş ve dizlere doğru kaldır  ınız.
  2. Yüz üzeri yatıp bacakları tek tek düz olarak kaldırınız. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.
  3. Yüz üzeri yatarak ellerinizi arka tarafta birleştirin ve Göğsünüzün alt kısmına doğru uzandığınız yerden kalkın ve bu şekilde beş saniye bekleyip tekrar yavaşça yatın. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.
  4. Yüz üzeri yatıp karnınıza bir yastık koyun ve bu haldeyken dizinizi bükmeden bacağınızı 10 15 cm kadar yukarı kaldırın. 5 saniye bekleyin sonra bacağınızı yavaşça yere bırakın. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.
  5. Yan yattıktan sonra üstteki bacağınızı dizinizi bükmeden düz olarak yukarı kaldırın. Beş saniye bekleyin ve yavaşça tekrar indirin. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.
  6. Yere sırt üzeri uzanın karın bölgesine bir yastık koyun. Bu şekildeyken kalçanızı olabildiğince kuvvetle sıkın. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.
  7. Sırt üstü yatarken ellerinizi dizlerinizin altından geçirin ve dizlerinizi karın kısmına çekin. Bel kısmını gerdirerek bu şekilde 30 saniye kalıp daha sonra gevşeyebilirsiniz. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.

 

Bu hareketler ile belinizi inceltebilirsiniz ve fit hale getirirsiniz daha hoş görünüm elde edebilecek, fiziksel anlamda daha fit bir yapıya sahip olabileceksiniz. Son derece önemli ve sağlık açısından dikkat edilmesi gereken belimiz, bu egzersizler ile daha sağlıklı olacaktır. Sağlık ve dengeli beslenmiyorsanız bu hareketlerin hiçbir faydası olmayacaktır.

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ