Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Bebeklerde Beslenme

Bebeklerde Beslenme

Bebeklerin beslenmesi oldukça önemlidir. Çünkü bebekler belki de hayatlarının en hızlı büyüyebileceği bir dönem içerisindedir. Bebekler günden güne belki de sabahtan akşama kadar oldukça hızlı büyüme göstermekte hatta bebeklerde fiziksel darbeler sonucunda oluşan yaralar bile çok hızlı tamir edilebilmektedir. Yaraların bu kadar hızlı tamir edilmesi de bebeklerin ne kadar hızlı yenilenme özelliklerinin bulunduğunu ve bebeklerin durumunu bizlere gösterebilmektedir.

Bebeklerde beslenmenin oldukça önemli olduğunu sizlere söylemiştik. Yeni doğan bebekler 6 aylık olana kadar sadece anne sütü içmeleri gerekir, bunun haricinde ise herhangi bir besin hatta su bile içmemeleri gerekmektedir. Altı aydan sonra ise bebeklerin dişleri olmadığı için de sıvı gıdalar verilmesi gerekmektedir. Böylece oldukça hızlı olan büyüme hızlarına daha da hız eklenecek ve daha kaliteli bir beslenme ağları oluşturacaklar.

Bebeklerin yiyebileceği ve tüketebileceği tüm besinler aşağıda listelenmiştir. Sizlerde inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ