Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Anti Aging Kremleri Nelerdir Faydaları Nelerdir

Anti Aging Kremleri Nelerdir Faydaları Nelerdir

Yaşlanma insanoğlunun  doğal bir parçasıdır. Fakat bu keyifli olduğu anlamına gelmez!

Yaşamın kalıntılarını elimizde, yüzümüzde, vücüdümuzda farketmeye başladığımız andan itibaren Anti-aging kremlerine ya da bakım ürünlerine ihtiyaç başlıyor. Peki, bu kremlerden neler beklememeli, neler beklemeliyiz?

Anti Aging Kremleri  Nelerdir Faydaları Nedir ?

Anti Aging Nedir?

Sizlere Anti Aging nedir ? Açıklayalım. Anti aging kelime anlamı olarak “yaşlılık karşıtı” demektir. Anti agingin tıp anlamı ise koruyucu ve önleme anlamına da gelmektedir.

Kremler kırışıklıkları yok eder mi?

– Kişisel Anti-Aging kremleri cildin yaşlanmasını geciktirici ve kırışıklıkları giderici maddelere sahiptir. Ancak kremlerdeki temel taş çok çabuk başka kırışıklıklar oluşmadan ilk kırışıklıkları azaltmaktır.

Özel içeriklerin etkileri nelerdir?

– Özel anti-aging kremlerinin ve serumlarının sahip olduğu içeriklerin farklı amaçları vardır. Örneğin, C vitamini bağ dokusunu dayanıklaştıran, elastikiyetini koruyan ve yaşlanmayla birlikte azalan kollajen yapısının bozulmasını geciktirir. Bir hormon takviyesi olan phyto-östrojenin de kollajen üretimini artırıcı etkisi vardır.

Mimik çizgilerine karşı kremler var mıdır?

– Alnı kırıştırma, göz kırpma ya da gülmeniz dolayısıyla oluşan kırışıklıkları bu iksirlerle en aza indirmek  mümkündür. Ancak bugüne kadar pek az özel ürün kas kullanımı dolayısıyla oluşmuş mimik çizgilerini azaltıyordu ve ciltte hafif koruyucu etki bırakıyordu. Artık bu tarz kremler mevcut.

Bazı kremler neden çok pahalı?

-Bu kremler, pahalı anti-aging maddelerinin yüksek dozda kullanılmasından dolayı yüksek fiyatlıdır. Ayrıca yeni madde ve ürünlerin araştırılıp keşfedilmesi fiyatlara yansıyor.

Ne zaman serum kullanmaya başlamak gereklidir?

– Serum hassas bir bakım olduğundan dolayı  30’lu yaşlardan itibaren yani  kırışıklıklar görülmeye başladığından itibaren kullanılabilir. Kırışıklıklar, yorgun cilt, pigment lekeleri. Cildinizin ihtiyacına göre sıkılaştıran, nemlendiren ya da rahatlatan bir serum  kullanabilirsiniz. Bir iki damla veya küçük bir parça temiz bir cilde sabah-akşam uygulanmalı.

Cilt temizliğinin altın kuralları

Temizlik aynı zamanda güzel bir cildin de mimarıdır. Kiri, zararlı atıkları, ölü deri hücrelerini ve hatta ter kalıntılarını cilt yüzeyinden atılmasını sağlar. Fakat tüm cilt tipleri birbirine benzemediği için kendi cilt tipinize uygun bir temizlik yöntemi uygulamanız gerekir.

Zira, bir cilt stiline iyi gelen bir temizlik ürünü başka bir cilde hasar verebilir. Her cilt tipinin yapmaması  gereken bir teknik var  o da yüzü normal sabunla kesinlikle yıkamamak. Cildimizin pH değerini değiştirir ve doğal koruma zırhına zarar verir.

Son olarak cildinizi asla gereğinden fazla suyun altında tutmayın. Yoksa cildiniz ihtiyacından daha fazla nemlenmiş olur.

Cilt tipi için uzmana danışmak şart

Çevre kirleri, kötü beslenme veya  kaloriferlerin, klimaların kuruttuğu hava giderek daha çok insanda cilt sorunlarına sebep olmakta. Bu sebeple kişinin tüm cilt bakımını kendi cilt tipine uygun bir şekilde uygulaması önem gösteriyor . Bununla ilgili uzmanlardan mutlaka yardım almalısınız.

Bir Önceki Yazımız Olan On Yaş Gençleştiren Maske Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ