Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Ankara Lazer Epilasyon Merkezleri

Ankara Lazer Epilasyon Merkezleri

Ankara Lazer Epilasyon Merkezleri

Ankara Lazer Epilasyon Merkezleri ve Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları hakkındaki bu yazımızda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışıkları;   bizim bilinen ışıklardan değişik olarak,  ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Lazer epilasyon sisteminde, istenmeyen tüylerin lazer ışınları kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak ortadan kaldırılmasıdır. Lazer epilasyonlarının çalışma yöntemi, istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve ortadan kaldırılması prensibine dayanıyor. Milisaniyelik lazer ışını atımlarıyla cilde uyguladığımız lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve derinin dokusuna zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşıyor. Kıl kökünde ısı oluşturarak ve kıl kökünde tahribata sebep olarak lazer ile tüyleri yakıyoruz. Birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölgelerde tüylerde gözle görülür miktarda azalmalar oluyor.  12 yaşından itibaren herkese uygulanabilen lazer epilasyonu kıl ve tüylerden kurtulmak isteyenler için en ideal yöntemdir.

lazer3

Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

Lazer Epilasyonun Faydalarına değinecek olursak;

– Lazer epilasyonla hızlı, güvenli ve uzun süreli sonuçlar alabilmek mümkündür,

Günlük yaşamda uygulanan tıraş ve tüy dökücü kremler yüzeysel ve kısa süreli sonuçlar sağladığından kıl kökü yerinde kalır ve bir aya kadar yeniden çıkar. Lazer epilasyon sonrasında kıl kökü tahrip edildiğinden böyle bir durum söz konusu değildir.

– Uygulama sırasında oluşan kızarıklıklar kısa süreli olup, deri yüzeyinde bir iz bırakmamaktadır.

– Lazer epilasyonun bir diğer avantajı ise tüm vücuda uygulanabilir olması, tüy dökücü kremler vücudun her yerine uygulanamazken, lazer tüm vücudunuzda rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

 

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları    Ankara Kızılay da lazer epilasyon fiyatları lazer epilasyon yapılacak bölgeye ve kıl yapınıza göre değişiklik göstermektedir.

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

lazerepilasyon

Lazer epilasyon üç aşamalı işlemden oluşuyor. İlk önce epilasyon yapılacak alan temizleniyor. Sonra epilasyon yapılacak  bölgedeki uzun kıllar kısaltılıyor, jel sürülerek ilgili lazer cihazlarıyla taranıyor. Lazer ışınları deriden geçerek tüy folikülündeki pigment tarafından emiliyor. Saniyeden daha kısa sürede tüm tedavi edilen tüy folikülleri etkisiz hale getiriliyor. Tedavi edilecek alana bağlı olarak tedavi birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilmektedir.Tedaviden sonra, en fazla bir birkaç gün içinde tüyler kendiliğinden dökülüyor. Lazer Epilasyonun acısı anlık acılar olduğundan normal aktivitelere hemen dönebilmenizde mümkündür.

 

Genital Bölgeye Yapılan Lazer Epilasyon Zarar verir mi ?

Yoğun acı nedeni ile hanımların epilasyon konusunda en çok zorlandıkları bölgelerin başında genital bölge epilasyonu geliyor. Yumuşak dokuya sahip olduğu için genital bölge ağda ile epilasyon yapıldığında çok yoğun bir acı duyuluyor fakat acı anlık bir acı olduğundan ve işlem bittikten sonra tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olduğundan dolayı pek çok bayan bu ihtimali göze alabiliyor. Biz doktorlar tarafından da genital bölge epilasyonunun zarardan çok yararı olduğu görülüyor. İşlem sonrası tüy çıkma sorununun önüne geçildiği için sürekli ağda ve jilet kullanmak yerine genital bölge epilasyonu yaptırmak çok daha faydalı oluyor.

 

Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırılan merkezin hijyenik olması cihazların temizliği oldukça önemlidir.  Genital bölgeye yaptırılan lazer epilasyonun ilk seansından sonra bile genital bölgedeki tüylerde ciddi azalmalar olur. 3 seans sonrası ise hastaların kıl miktarı ve yapısına bağlı olarak değişmekle birlikte büyük oranda azalma görülüyor. Genital bölgeye yaptırılan lazer epilasyonları sırasında acı hissi hiç yok denecek kadar az olması da hanımlar tarafından tercih sebebi olmaktadır.  Genital bölgeye yaptırılan Lazer epilasyonun zararları hakkında bugüne kadar yapılan pek çok araştırma sonucunda elde edilen bilimsel bir zararlı bulgu bulunmamakta ve  çok uzun yıllardır kullanılması ise bu yöntemin güvenirliğini göstermesi açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Lazer epilasyon hangi sıklıkta yapılmaktadır?

Pek çok hastadan gelen sorulardan biri de lazer epilasyonun ne sıklık ile yapılması gerektiğinden kaynaklanmaktadır. Sıklık aralığı kesin olarak verilemez ama hastanın durumuna göre tahminde bulunmak ve ortalama değer vermek mümkündür.

– Lazer Epilasyonun sıklığı uygulanacağı bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse;

Yüz bölgesinde = 4 – 6 hafta arasında
Vücut bölgelerinde 6 – 8 hafta arasında yaptırılmalıdır.

Tedavinin ilk seanslarında daha sık şekilde gidilen lazer seansları, zaman ilerledikçe ve bu süreç içinde kılların çıkma süresinin gecikmesi ile gidilen seans aralıkları değişmekte ve  daha da uzamaktadır. Bu seanslar arasında, bazı kıllar dökülecek, bazıları ise kalacaktır. Diğer seansa kadar geçen süreçte dökülmeyen kıllar kesinlikle ağda, epilatör vs. yöntemlerle alınmamalı, illa almanız gerekiyorsa makasla kesilmeli ya da jiletlenmelidir. Bu konu hakkında kendi doktorunuz size daha detaylı bilgi verecektir.

Lazer Epilasyon uygulama seansları uygulanan alanın genişliği ve işleme göre değişim gösterebilmektedir. Uygulama yapılacak bölge büyükse ve kıl yoğunluğu çoksa ortalama seans süresi 1-2 saat; çene, kol altı ve bıyık gibi küçük alanlar ise 5-10 dakika arası sürer.

nd-yag

Alexandrite makine denilen cihazların kullanılarak yapıldığı lazer epilasyon uygulamaların sonrasında 10 – 15 gün arasında değişen belli periyotlarla kontrol seansı yapılmaktadır. Mecburi değildir, ama yapılması daha iyi sonuçlar için önemlidir. Bu ve bunun gibi lazer epilasyon türlerinden yararlanmak isteyen kişiler

Bir Önceki Yazımız Olan Düğün Pastası Modelleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ