Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Ameliyatsız Sağlıklı Yaşam Sırları

Ameliyatsız Sağlıklı Yaşam Sırları

Genç, doğal ve sağlıklı görünmek, her yaşta ve her zaman herkesin olmak istediği bir görüntüdür. Çocukluktan itibaren, ilerleyen yaşımıza kadar geçen sürede alıştığımız beslenme düzeni, nasıl görüneceğimizi etkilemektedir. Vücudumuza aldığımız besinler, hayatımızın her alanında önemli olmakta ve sağlığımızı etkilemektedir. Sağlıksız insanlar genç görünemezler. Dolayısıyla beslenme alışkanlığımızı yenilemenin yaşı ve zamanı yoktur. Yaşları ilerlemesine rağmen, oldukları yaşı göstermeyen bir çok insan tanırız. Buna göre ameliyatsız sağlıklı yaşam yolları doğru beslenmek ile ilintilidir. Vücudumuza zararlı besinler almamızı dolayısıyla engellemekte, kendimizi son derece sağlıklı ve dinamik hissetmemize sebep olmaktadır. Şişmanlık başlı başına bir yaşlandırma makinesidir. Bunu durdurmak için önce şişmanlığa bir son vermekle işe başlayabiliriz. Sigara ve alkol, stres, beslenme şeklimiz, güneşe maruz kalmak, vücudumuzu susuz bırakmak yaşlanmamıza etki eden faktörlerin başında gelir. Bedenimizi doğru besinlerle dengeleyebilir ve neye ihtiyacı olduğunu anlayabilirsek, vücudumuzun da bize olumlu cevap vermesi kaçınılmaz olacaktır.

Sağlıklı Yaşam için Neler Yapılır?

Almamız gereken besinler antioksidan ağırlıklı E ve C vitamini yönünden zengin olmalıdır.Yeşil yapraklı sebzeler, domates bunların başında gelir. Bu anlamda o kadar zengin bir besin çeşitliliğinde yaşamaktayız ki! Sahip olduğumuz bu kaynakların kıymetini bilmeli ve doğal beslenme yollarına gitmeliyiz. Spor yapmak insanı hem zinde tutacak hem de yaşlanmayı geciktirecektir. Oksijen, temiz hava, bol su sağlıklı yaşam için vücudumuza yapacağımız faydaların başındadır. Bir önemli diğer faktörde, aldığımız kaliteli uykudur. Buna göre sağlıklı yaşam bizim elimizdedir. Uykusuzluk bizi yorgun düşürecek, bitkin ve sağlıksız görünmemize neden olacaktır. Genç ve sağlıklı kalmak bizim elimizdedir.Yeter ki isteyelim.

Sağlıklı Yaşam Sırları

Kendi metabolizmamıza uygun besinlerle, vücudumuzu desteklemek kendimize yapacağımız en büyük iyiliktir. Dikkat edin şişman insanlar yaşlı görünmekte zayıf insanlar genç ve sağlıklı görünmektedir. Hatta şişman bir insan on kilo verdiğinde ne kadar gençleştiğini söyleriz.Yaşam tarzı, giyinme şeklimiz kısacası hayatımıza getireceğimiz basit fakat güçlü değişimler, aynaya baktığımızda ve kendi iç huzurumuzu dinlediğiniz zaman bize cevap verecektir. Hayatımız boyunca bol su içmeyi ihmal etmemek, bedenimizin ihtiyacı olan bütün mineralleri alıp, derimizin susuz kalmasını önleyecektir.Yapabileceğiniz beden şeklinize uygun egzersiz hareketlerini yapmayı ihmal etmeyin. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenin. Bu durumda sağlıklı yaşam önerileri ile hayatınızı da ertelememiş olacaksınız. Sizi mutlu eden pozitif insanlarla konuşun vakit geçirin. En önemlisi kendinizi sevin..

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ