Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Ameliyatsız Nasır Tedavisi

Ameliyatsız Nasır Tedavisi

Derinin her hangi bir basınca maruz kalmasıyla ortaya çıkan rahatsızlık nasırdır. Derinin kendini korumaya alması anlamına gelmektedir. Bunun için dermatologlardan yardım almak gerekse de, bitkisel çözümlerde faydalı olacaktır.  Üç diş sarımsağı iyice dövüp, içerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırıp ağrıyan bölgeye her akşam merhem gibi sürülmelidir. Faydalı bir bitkisel kür olan bu karışım, nasırlı bölgeye uygulandıktan kısa süre sonra faydasını gösterecektir. Çok fazla ayakta durmak, yüksek topuklu ayakkabı giymek ve ayakkabının verdiği rahatsızlık, nasır oluşumunda etkili faktörlerdir. Bu anlamda nasır tedavisi için, ortadan kesilmiş domates etkili olmaktadır. Domatesin çekirdeğinden çıkan asitler, nasırları yok etmekte son derece yararlıdır. Ayrıca limonun da aynı şekilde uygulandığı ve faydalı olduğu bilinmektedir.

Doğal Yollarla Ayak Nasır Tedavisi

Mesleki sebeplerden dolayı ellerde ve vücudumuzun herhangi zorlanmaya maruz kalan bölgelerinde nasır görülmektedir. Sivri burunlu ayakkabılar yerine,  yuvarlak uçlu ayakkabılar tercih edilmelidir. Nasır oluşumunda ayak yapısının rolü de büyüktür. Ayak nasırlarını yok etmek için, ayaklarımıza gliserinli ılık su banyoları yaptırmak,  nasırları bölgeleri törpülemek gibi uygulamalar faydalı olacaktır. Ayak nasırların da yine parmak yapısı ile alakalı olan durumlar vardır. Bunlarda yine hazırlanan bitkisel ilaçların yardımıyla yok edilebilir. Bu doğrultuda ayak nasırları tedavisi için yapabileceğimiz başka bir çözüm yolu ise, 1,5 litre suya, 1 çay kaşığı potasyum klorit, 115 gr. doğranmış kırlangıç otu,  250 ml. gliserin. Orta boy bir tencere içerisine potasyum klorit ve su konulur, kısık ateşte kaynamaya bırakılır.  Potasyum eridikten sonra ocaktan alınır ve içerisine kırlangıç otu konulur. Daha sonra  2 saat demlenmeye bırakılır ve tekrar ocağa alınarak hep beraber kaynaması sağlanır. Kaynadıktan sonra 20 dakika kısık ateşte pişirilir.   Ocaktan alınarak süzülür ve kırlangıç otları atılır.

Bitkisel Nasır Tedavisi

Kalan karışım buharlaşıp,  1,5  su bardağı kadar kalıncaya dek kaynatılır  ve gliserin eklenir.  Nasır için hazırlanan bu mucize karışım,  yatmadan önce ayaklara merhem şeklinde sürülür ve nasır problemini ortadan kaldırır. Bitkisel karışımlar her derde deva türden olmaktadır. Ayrıca bitkisel nasır tedavisi son derece etkili yöntemler olmaktadır. Nasır hemen her insanda görülen ve ayak sıkışmasından kaynaklanan,  bir deri hastalığıdır. Ayaklarımızı daha rahat ayakkabılar içerisinde basınca maruz kalmadan, gün içerisindeki rahatlığını sağlamak nasır oluşumunu azaltacaktır. Eğer ayak şekliyle alakalı nasır problemi yaşıyor isek,  yine bu bitkisel karışımları uygulayıp,  nasır oluşumunu azaltmayı destekleyebiliriz.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ