Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Ameliyatsız Genç Görünme

Ameliyatsız Genç Görünme

Cilt sağlığı yaşayan kişiler öncelikle aynalara küser. Her şey den önce genç ve sağlıklı görünmenin yolları vardır ve doğru beslenmeyle orantılıdır. Cildimizde yapılan ve kullanılan yanlış makyaj teknikleri ve malzemesi ile yaşlandırmayı hızlandıracaktır. Oysa cildimiz bize gerçeği yansıtan söyleyen tek ve en gerçek yakın dostumuz olduğu için, onu kaybetmek istemeyiz. Buna göre 10 yaş genç görünmek kaçınılmaz olmaya başlayacaktır. Cildimiz başta olmak fazla kilolarımızda vücut olarak yaşlı görünmemize sebep olacaktır. Antioksidan açısından zengin olan şu güzel ülkemizde, yanlış ve kalitesiz gıdalarla vücudumuza zarar vermeye devam etmezsek 10 yaş değil , 20 yaş genç görünmemiz yine mümkün.


Genç Görünmenin Yolları
Vücudumuz aldığımız gıdalarla ve yaşam tarzımızla bizim aynamızdır. Cildimize ve bedenimize nasıl baktığımız çok önemlidir. Eğer doğru besinlerle destekler, örneğin yeşil yapraklı besinler muhteşem bir E ve C vitamini deposudur. E vitamini bilindiği üzere yaşlanmayı geciktirir ve hücreleri yeniler. Besin değeri yüksek yiyecekler, sağlık başta sağlık açısından olmak üzere kilo almamızı önleyecek ve genç görünmemizi sağlayacaktır. Bizi yoran ve sindirimi zor olan yiyecek türlerinden az tüketmek veya hiç tüketmemek her açıdan genç görünme yolları için rehber olacaktır. Şekerli yiyecekler başta olmak üzere karbonhidrat ağırlıklı hamur ve kek, ağır şerbetli tatlılar tükettikten sonra bizi çok yoracak ve kilo almamıza neden olacaktır. Cildimizin canlılığı, gözlerimızin parlaması ve fazla kiloların verimi, genç ve sağlıklı görünmemiz de etkili olacaktır.


Genç Görünmek için Beslenme
Kafein ve asit barındıran içecekleri de azaltmalı, bunun yerine damak tadımıza hoş gelen bitki çaylarını tüketmek doğru olacaktır. Kan dolaşımımızı hızlandırmak açısından yapacağımız hareketler, bedenimizi ve ruhumuzu canlandıracaktır. Kendimize üç öğün mutluluk ve stresten uzak bir yaşam sunmalı, üç öğünde taze sebze ve meyvelerden oluşan bir menü hazırlamalı ve genç kalmanın yollarını açmış olmalıyız. Fındık , fıstık ve badem tüketimi, kuru erik, kuru kayısı besin değeri çok yüksek ve kaliteli öğünlerdir. Günde bir avuç tüketmek kendimize sağlayacağımız faydalardan biri olmaktadır. Bu sayede genç görünmek için beslenme sürecine yardımcı olmuş olacağız. Hayata pozitif bakabilmekte diğer önemli etkendir. Dünyaya bir kere geliyoruz ve hakkını vermeliyiz diye düşünüyorum. Düşünme kapasitemizi biz yönlendiririz. Kendimize ve iç huzurumuza kulak verip beslenme şeklimizi ve bunu desteklemede en büyük yardımcı olan egzersiz hareketlerimiz ve düşünce şeklimiz, bizi her yaşta genç, sağlıklı ve mutlu bir birey yapacaktır.

Bir Önceki Yazımız Olan Ameliyatsız Botoks Etkisi Yaratan Ürünler Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ