Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir ve Neden Tercih Edilmektedir?

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir ve Neden Tercih Edilmektedir?

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir ve Neden Tercih Edilmektedir?

Lazer epilasyon, kişilerin istenmeyen tüylerini; ağda, ip, makine ve benzeri yöntemler ile sürekli alınmasını istemediği durumlarda istenmeyen tüylerin hepsini birkaç seans ile tamamen bitiren ve tekrar çıkmasını önleyen bir durumdur. Son zamanlarda çok daha fazla rağbet edilen lazer epilasyonların kendi içlerinde türleri bulunmaktadır. Bu türler lazerin uygulanış türü, lazerin gönderildiği sıcaklık, lazerin amacı gibi başlıklarda incelenebilmektedir. Lazer epilasyon yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi de Alexandrite lazer epilasyondur.

Alexandrite Lazer Epilasyon Neden Tercih Edilmektedir?

Alexandrite lazer epilasyon, lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer lazer türlerinden öne çıkmasının nedeni üç zamanlı bir soğutma sistemine sahip olmasından dolayı lazer epilasyon sırasında neredeyse hiç ağrı çektirmemesinden kaynaklanmaktadır.  Bu nedenle acısı yok denilecek kadar az olan bu lazer epilasyon yöntemi pek çok kişi tarafından istenmektedir.

Alexandrite lazer epilasyon yönteminin çok sayıda kişi tarafından tercih edilmesinin bir diğer nedeni Alexandrite lazer epilasyonun lazer epilasyon konusunda ulaşılan son nokta olmasından kaynaklanmaktadır. Lazer teknolojisi ile tasarlanan lazer epilasyon için günümüzde son nokta alexandrite lazer epilasyondur. Lazer epilasyon için geliştirilen teknolojinin birçoğu bu lazer epilasyon yönteminde kullanılmaktadır. Bu nedenle de pek çok kişi bu lazer sistemini denemek istemektedir.

Alexandrite lazer epilasyon sisteminin en büyük artılarından biri çok kısa zaman içerisinde lazer işlemini bitirebilmesinden kaynaklanmaktadır. Diğer lazer epilasyon sistemleri gibi uzun uzadıya yapılmamakta, kısa zaman içerisinde çok büyük sonuçlar vermektedir.

Lazer epilasyon bazı durumlarda koyu bir ten rengine sahip olan kişiler tarafından uygulanamayabilmektedir. Alexandrite lazer epilasyon sayesinde koyu tenli kişiler de lazer epilasyon yapabilmektedir.

Alexandrite lazer epilasyon, lazerle yapılan tüm işlerin yaklaış%93’ü gibi bir bölümünü yapabilmektedir. Tüm lazer işlemlerine hakim olan bu lazer epilasyon sistemini kullanmak çok büyük ayrıcalıklar kazandırmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yeterli Midir?

Pek çok lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüyler ile olan mücadelede yetersiz kalabilmektedir. Fakat alexandrite lazer epilasyon yöntemi ile kişiler çok daha kısa bir sürede istenmeyen tüyleri ile vedalaşmakta ve istenmeyen tüyler ile bir daha karşılaşmamaktadır. Bu nedenle de kişiler daha uzun vadede kalıcı bir yöntem olduğu için Alexandrite lazer epilasyon yöntemini tercih etmekte ve yeterli bulmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyonu Avantajları Ve Garantisi Var Mıdır?

Alexandrite lazer epilasyon yönteminin çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Doğum yapmayı düşünmeyen bayanlar ve erkekler için kalıcı, doğum yapmayı düşünen ya da hormonsal hastalıklar yaşayan kişiler için ise uzun dönemli tüysüzlük vaat etmektedir. Bu vaatlerin yanı sıra güvenilir bir yöntemdir. Bu yöntem ile lazer epilasyon yapan kişiler kanserojen bir sıvı almazlar. Bu nedenle de hijyeniktir.

Alexandrite lazer epilasyon yöntemi diğer lazer epilasyonlardan çok daha uzun süre tüysüzlüğü vaat etmektedir. Cilt enfeksiyonu ya da bulaşıcı hastalık riski bulunmamaktadır. Bu nedenle diğer ağda ve benzeri yöntemlerinden daha güvenilirdir. Diğer lazer epilasyon yöntemlerine kıyasla çok daha hızlı bir yöntemdir.

Alexandrite lazer epilasyon tüm tüy sorununu uzun vadede çözen %100 kesin bir çözüm yolu değildir. Hiçbir lazer epilasyon yöntemi için kesinlik verilememektedir. Kişilerin hormonsal yapısı ve genetikten gelen özelliklerine bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıca tüylerin rengi ve kalınlığı da lazer epilasyonun sonucu için önemlidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter

Alexandrite lazer epilasyon farklı seanslarda bitebilmektedir.  Kişinin kıl yapısı, kılının rengi ve genetik yapısına göre kaç seansta lazer epilasyon hizmetinin bitebileceği değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle de kişiler lazer epilasyon başlangıcında doktorlarına görünerek ortalama bir seans sayısı hakkında bilgi alabilirler fakat mutlaka o kadar seansta bitebileceğinin garantisi verilemez.

Belirli bir sürede yapılan lazer epilasyonların son seansı da geçtikten sonra kişiler bir seans da kontrole gelmelidir. Bu seansta Alexandrite lazer epilasyon yapılmaz. Sadece kişilerin lazer epilasyon yaptırdıkları bölgelerde kıl kökü var mı, tüy çıkmaya başlamış mı gibi sorular sorulmaktadır. Bu kontrol amaçlı yapılan bir seanstır. Eğer kıl kökü varsa ya da tüy çıkmaya devam ediyorsa kişiler birkaç kere daha lazer epilasyon seansı yaptırmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ