Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

20 Günde 10 Kilo Nasıl Verilir?

20 Günde 10 Kilo Nasıl Verilir?

Kilo vermek günümüzde şişmanlıktan obeziteye kadar, her türlü rahatsızlıklara gebe bırakmaya başladı. Çocukluktan itibaren alışmış olduğumuz beslenme alışkanlıklarımız, bizlerin şişmanlık ve sağlık kaderini belirlemeye başlar. Beslenme en önemli alışkanlıktır. Çocuk yaşlarda yemeğin yemez isek bizlere küseceği ve bu sebepten dolayı doyduktan sonra bile yemeye devam etmemiz süregelen bir alışkanlık olmuştur. Öncelikle kilo vermek istiyorsak yemek yeme konusunda alışkanlıklarımızı değiştirelim ve yeniden başlayalım. İlk adımı attıktan sonra uyulması gereken kurallar olduğunu unutmayalım ve doğru beslenme alışkanlıkları edinirken, öğün atlamayalım ve aç kalmayalım. Bu sayede kısa sürede kilo vermek kaçınılmaz olacaktır. Aç kalınarak yapılan bir diyet uygulaması kısa süreli sonuçlar verecek, ileri ki zamanlarda da deforme olmuş bir vücut ve fazla kilolarla bize geri dönecektir. Suyu hayatımızın her alanında bolca tüketmeli, çocuklarımıza suyun önemi vücuda kazandırdığı mineralleri anlatalım. Suyu günde 8 bardak olarak mutlaka tüketmeliyiz. Metabolizmamızı hızlandıran su hızlı ve kolay yağ yakmamızı destekleyecektir.

Estetiksiz Kalıcı Zayıflamak

Bunun yanı sıra en pratik egzersiz olan yürüyüşü ihmal etmemeliyiz. Aksi taktirde tek başına yapılan diyetler, egzersiz hareketleri olmadan sonuç vermeyecektir. Tempolu yürüyüş yapabilir, bisiklete binebiliriz. Gün içerisinde aktivite saatlerimizi çoğaltmalıyız. Egzersiz hareketlerimizden sonra kaloriler 10 dakika kadar kendi kendine yakılacaktır. Bu şekilde hareketlerimizi ve kilo kontrolümüzü sağlayabilirsek, bir hafta sonra bile vücudumuzda gözle görülür derecede incelme hissedebileceğiz. Kilo vermekte önemli olan metabolizmamızın çalışma hızı ve kalıcı zayıflama yöntemlerini bilinçli uygulamaktır. Hemen herkes kendi metabolizmasının nasıl çalıştığının bilmektedir. Eğer az çalışan bir metabolizmanız varsa, mümkünse daha fazla egzersiz hareketleri yapmanızı öneririm. Çünkü kaloriler ancak hareketlerle yakılır. Günlük hareketler kalori yakımında çok faydalı olamayabilirler. Daha çok tempolu ve ritimli yapılan hareketler faydalı olacaktır. Sebze ve meyvelere daha fazla ağırlık vermek gerekir.

20 Günde 10 Kilo Zayıflamak

Ayrıca protein yağ yakımını hızlandırdığı için, protein ağırlıklı beslenmeniz doğru bir yöntem olmaktadır. Eğer ciddi olarak çay tiryakisi iseniz ve çay içmeden duramıyorsanız, şekersiz çay tüketmeli bunu alışkanlık haline getirmenizi faydalı olacaktır. Bu sayede hızlı kilo vermek için kontrolü ele almış olacaksınız. Şeker kilo alımının en büyük destekçisi ve yardımcısıdır. Yirminci günün sonunda gözle görülür bir değişim ile zayıflamaya başlamış olacaksınız. Kesinlikle öğün atlamadan, bol su içmeyi ihmal etmeden, egzersizlerimize vakit ayırarak kilo vermek, daha kalıcı sonuçlar verecektir.

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ