Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır

İnsanlarımız kilo konusunda iki ana başlık altında yer alıyor, çok kilolu olup kilo vermek isteyenler ve çok zayıf olup kilo almak isteyenler. İkinci ana başlığı inceleyerek zayıf insanların, kısa sürede kilo almalarını sağlayacağız.

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır?

Anlatıma birkaç husus ve dikkat edilmesi gereken bir öneri ile başlayacağım.

1 ayda 10 kilo alayım derken, aşırı kilo almayı hiç şüphesiz kimse istemez, bu nedenle kilo almak için düzensiz ve aşırı besin tüketmek değil, düzenli ve orta düzeyde besin tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Her ne kadar düzenli bir besin öğünleri geçirseniz de bazen bu yollar olumlu sonuçlanmaz, bunun nedeni 2 can sıkıcı hastalıktır.

  • Tıp dilinde “düzensiz çalışan tiroid hormonları” yani bu da demek oluyor ki, siz her ne kadar enerji verici besinler ve içecekler alsanız da vücudunuz tiroid hormonları sayesinde sizin aşırı enerji harcamanıza neden olacaktır.
  • Normal hayatta size bulaşan bir mikrop, enfeksiyon, ne kadar yemek yerseniz yiyin o besinlerin vücutta yakılarak kullanımını engelleyecektir.

Bu can sıkıcı hastalıkların doğal yoldan kaybolmasını beklerseniz ya zaman kaybedersiniz ya da boşuna beklemiş olursunuz, bu iki konu için doktorunuza başvurmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Kalori kilo almanın ya da vermenin kısacası kilo kelimesinin yapı taşıdır. Bir günde uyuyarak, yürüyerek, çalışarak, koşarak harcadığınız kalorileri geri kazanmaya çalışmazsanız kilo almaz aksine verirsiniz, fakat harcadığınız kalori kadarını hatta daha fazlasını alırsanız kilo almaya başlarsınız. Günlük istatistiklere döktüğümüzde 24 saatte ortalama 500 kalori alabilirseniz, haftada 500 gr kilo alırsınız.

Sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorum derseniz, öğünlerinizi düzene sokup dengeli ve normalinden biraz fazla yemek yemelisiniz.

Kuru yemiş, çerez türleri fabrika yüzü görmeden doğal yollardan bireye sağlıklı bir şekilde yağ kazanmasını sağlar, aksine fabrika çıkışlı yiyeceklerde bulunan yağlar son derece tehlikelidir.

Yağ ve karbonhidrat ağırlıklı besinleri tüketmeyi tercih edin, zira kilolar yağ ve karbonhidratlar sayesinde adım adım yükselecek.

Protein tozları kilo almanızı sağlayabilir, fakat doğru kullanımlarda, eğer düzenli besleniyorum kilo almaya başladım diyorsanız, protein tozlarını tavsiye etmiyoruz, zira sağlıksız sonuçlar doğurabiliyor. Protein tozlarını temin ettiğiniz eczane ya da spor salonlarının gerekli birimlerinden kullanım talimatlarını öğrenin.

Bu yollarla kilo almaya başlayabilirsiniz fakat almakla birlikte vücudunuzda düzensiz yağlar meydana gelebilir bu yüzden düzenli olarak ta egzersiz ve spor yapmaya aksatmayın.

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ